| Drill Bit Type | Countersink |
| Head Diameter | 6mm |
| Countersink Angle | 90° |
| Number Of Flutes | 5 |
| Material | HSS |
| Overall Length | 39 mm |
| Shank Diameter | 5 mm |
| Number of Pieces | 1 |
| Shank Length | 35mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.