| Drill Bit Type | Countersink |
| Head Diameter | 12.4mm |
| Countersink Angle | 90° |
| Number Of Flutes | 3 |
| Material | HSS |
| Overall Length | 56 mm |
| Shank Diameter | 8 mm |
| Number of Pieces | 1 |
| Shank Length | 41mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.