| Drill Bit Type | Counterbore |
| Thread Size | M8 |
| Pilot Diameter | 9mm |
| Cutter Diameter | 15mm |
| Cutter Length | 22mm |
| Shank Type | Straight |
| Number of Pieces | 1 |
| Shank Diameter | 12.5 mm |
| Overall Length | 100 mm |
| Material | HSS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.