| Drill Bit Type | Counterbore |
| Thread Size | M6 |
| Pilot Diameter | 6.4mm |
| Pilot Length | 8mm |
| Cutter Diameter | 11mm |
| Cutter Length | 12.5mm |
| Shank Type | Screwed |
| Number of Pieces | 1 |
| Shank Diameter | 6 mm |
| Overall Length | 76 mm |
| Material | HSS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.