| Drill Bit Type | Counterbore |
| Thread Size | M5 |
| Pilot Diameter | 5.5mm |
| Cutter Diameter | 10mm |
| Shank Type | Plain |
| Number of Pieces | 1 |
| Shank Diameter | 8 mm |
| Overall Length | 80 mm |
| Material | HSS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.