| Maximum Operating Pressure | 2 kPa |
| Minimum Operating Pressure | -0.2kPa |
| Type | Pressure Sensor Controller |
| Voltage Rating | 12 → 24V dc |
| Manufacturer Series | PSE |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| IP Rating | IP40 |
| Pressure Setting Range | 0 to 2kPa |
| LED Indicator | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.