| Function | 5/2 |
| Actuation Type | Solenoid/Pilot |
| Manufacturer Series | SYJ3000 |
| Mounting Style | Manifold |
| Solenoid Voltage | 24V dc |
| Solenoid Fitted | Yes |
| Number of Ports | 5/2 |
| Body Material | Die Cast Zinc |
| Maximum Flow Rate | 122L/min |
| Solenoid Power Consumption | 0.4W |
| Minimum Operating Pressure | 0.15MPa |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Maximum Operating Pressure | 0.7 MPa |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.