| Function | 5/2 |
| Connection Port Thread | G 1/8 |
| Actuation Type | Pilot/Pilot |
| Manufacturer Series | SYJA7000 |
| Mounting Style | Stand-Alone |
| Number of Ports | 5/2 |
| Body Material | Die Cast Aluminium |
| Maximum Flow Rate | 626L/min |
| Minimum Operating Pressure | 0.1MPa |
| Thread Size | 1/8in |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Maximum Operating Pressure | 0.7 MPa |
| Thread Standard | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.