| Supply Inlet Port | G 1/2 Female |
| Manufacturer Series | MS |
| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Type | Exhaust Valve |
| Flow Rate | 4300L/min |
| Outlet Tube Size | 6mm |
| Minimum Operating Pressure | 3.5bar |
| Supply Inlet Port Thread Gender | Female |
| Supply Inlet Port Thread Standard | G |
| Supply Inlet Port Thread Size | 1/2 in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.