| Threaded Connections | R 1/4 in Female |
| Connection Type | Threaded |
| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Built-In Silencer | Yes |
| Threaded Connection - Gender | Female |
| Threaded Connection Size | 1/4in |
| Minimum Operating Pressure | 0.3bar |
| Threaded Connection Type | R |
| Body Material | Brass |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.