| Threaded Connections | G 3/8 Female |
| Connection Type | Threaded |
| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Manufacturer Series | P4Q |
| Threaded Connection - Gender | Female |
| Threaded Connection Size | 3/8in |
| Minimum Operating Pressure | 0.2bar |
| Threaded Connection Type | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.