| Threaded Connections | G 1/2 |
| Connection Type | Threaded |
| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Manufacturer Series | GRE |
| Built-In Silencer | Yes |
| Threaded Connection Size | 1/2in |
| Minimum Operating Pressure | 0bar |
| Threaded Connection Type | G |
| Body Material | Aluminium Alloy |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.