| Maximum Operating Pressure | 10bar |
| Minimum Operating Pressure | 0.2bar |
| Inlet Port Size | 3 mm |
| Body Material | PA |
| Manufacturer Series | GR-QS-3 |
| Seal Material | NBR |
| Dimensions | 41.5 x 14mm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.