| Control Mechanism | Manual |
| Connection Port Thread | G 1/8 |
| Function | 4/3 Closed |
| Thread Size | 1/8 |
| Thread Standard | G |
| Manufacturer Series | VHER |
| Control Button/Switch Colour | Black |
| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Body Material | PA |
| Maximum Flow Rate | 870L/min |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Number of Positions | 1 |
| Number of Ports | 4 |
| Model Number p | 3488209 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.