| Minimum Set Differential Pressure | -0.1MPa |
| Number of Switching Outputs | 2 |
| Manufacturer Series | PSE300 |
| IP Rating | IP40 |
| Supply Current | 50mA |
| Supply Voltage | 12 → 24V dc |
| Dimensions | 30 x 31 x 30mm |
| Height | 30mm |
| Maximum Set Differential Pressure | 1MPa |
| Length | 30mm |
| Width | 31mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.