| Suitable Media | Air, Gas |
| Maximum Operating Pressure | 100 kPa |
| Minimum Operating Pressure | -100kPa |
| Proof Pressure | 500kPa |
| Supply Voltage | 12 → 24V dc |
| IP Rating | IP40 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.