| Suitable Media | Fluid, Gas |
| Maximum Operating Pressure | 1 MPa |
| Minimum Operating Pressure | 0MPa |
| Proof Pressure | 1.5MPa |
| Supply Voltage | 12 → 24V dc |
| IP Rating | IP65 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.