| Manufacturer Series | D-A7 |
| Type | Reed |
| Voltage Rating | 100V ac/dc |
| Compatible with | Size 30 CDRA1 Series Rotary Actuator, Size 32 to 63 MHT2 Series Air Gripper, Size 32, 40 MRQ Series Rotary Actuator |
| LED Indicator | Yes |
| Voltage Drop | ≤2.4V |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.