| Manufacturer Series | D-Y7B |
| Type | Solid State |
| Voltage Rating | 24V dc |
| Operation | NPN |
| Compatible with | Size 10 to 40 MHL2 Series Air Grippers, Size 20 to 40 MHZ (L2) Series Air Grippers, Size 20 to 50 MHVW2 Series Air Gripper, Size 32 to 63/80 to 125 Size MHS/MHSL Series Air Grippers |
| LED Indicator | Yes |
| Voltage Drop | ≤4V |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.