| Manufacturer Series | M/50/LXU |
| Type | Reed |
| Voltage Rating | 10 → 170V ac/dc |
| Operation | NO |
| Compatible with | KA/8000/M, RA/8000/M |
| LED Indicator | Yes |
| IP Rating | IP66 |
| Maximum Switched Power | 10W |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.