| Type | Reed |
| Supply Voltage | 10 → 240V ac |
| Manufacturer Series | QM/32 |
| LED Indicator | Yes |
| Compatible with | M/900, M/1001, RA/8000 |
| Operation | NO |
| IP Rating | IP66 |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Electrical Connection Type | M12 x 1 |
| Model Number p | QM/32 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.