| Supply Voltage | 10 → 30 V dc, =2.5 V ac |
| Manufacturer Series | ST6 |
| LED Indicator | Yes |
| Compatible with | RMC |
| Operation | PNP |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.