| Body Length | 67.3mm |
| Overall Length | 79.3mm |
| Connection Type | M14 x 1.5 |
| Manufacturer Series | RB |
| Maximum Energy Capacity Per Cycle | 19.6J |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Maximum Return Force | 15.98N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.