| Body Length | 32.6mm |
| Overall Length | 38.6mm |
| Connection Type | M8 x 1 |
| Shock Absorber Type | Shock Absorber |
| Manufacturer Series | DYSS |
| Maximum Energy Capacity Per Hour | 8000Nm |
| Maximum Energy Capacity Per Cycle | 1.4J |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.