| Body Length | 43mm |
| Overall Length | 57.6mm |
| Connection Type | M10 x 1 |
| Manufacturer Series | MC |
| Maximum Energy Capacity Per Hour | 22600Nm |
| Maximum Energy Capacity Per Cycle | 2.8Nm |
| Return Force | 3 → 6N |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Minimum Return Force | 3N |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
| Maximum Return Force | 6N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.