| Body Length | 83mm |
| Overall Length | 138mm |
| Connection Type | M33 x 1.5 |
| Manufacturer Series | MA |
| Maximum Energy Capacity Per Hour | 169000Nm |
| Maximum Energy Capacity Per Cycle | 170Nm |
| Return Force | 45 to 90N |
| Minimum Operating Temperature | -12°C |
| Minimum Return Force | 45N |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Maximum Return Force | 90N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.