| Body Length | 88mm |
| Overall Length | 118mm |
| Connection Type | M20 x 1.5 |
| Manufacturer Series | MA |
| Maximum Energy Capacity Per Hour | 45000Nm |
| Maximum Energy Capacity Per Cycle | 25Nm |
| Return Force | 5 → 10N |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Minimum Return Force | 5N |
| Maximum Operating Temperature | +66°C |
| Maximum Return Force | 10N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.