| Stroke | 5mm |
| Bore | 6mm |
| Manufacturer Series | MGJ |
| Pneumatic Connection | M3 |
| Maximum Operating Pressure | 0.7 MPa |
| Cushioning Type | Rubber Bumper |
| Dimensions | 28 x 14.5 x 29mm |
| Weight | 27.3g |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Length | 28mm |
| Width | 14.5mm |
| Height | 29mm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.