| Stroke | 20mm |
| Bore | 6mm |
| Manufacturer Series | MXS |
| Maximum Operating Pressure | 0.7 MPa |
| Cushioning Type | Rubber Bumper |
| Dimensions | 58 x 32 x 20mm |
| Weight | 100g |
| Length | 58mm |
| Width | 32mm |
| Height | 20mm |
| Absolute Maximum Pressure | 1.05MPa |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.