| Stroke | 30mm |
| Bore | 12mm |
| Manufacturer Series | ELS |
| Bearing Type | Slide Bearing |
| Pneumatic Connection | M5 |
| Maximum Operating Pressure | 7bar |
| Cushioning Type | Rubber |
| Dimensions | 80mm x 50mm x 32mm |
| Weight | 355g |
| Maximum Operating Temperature | 80°C |
| Length | 80mm |
| Width | 32mm |
| Height | 50mm |
| Absolute Maximum Pressure | 7bar |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.