| Stroke | 10mm |
| Bore | 10mm |
| Manufacturer Series | EXS |
| Bearing Type | Slide Bearing |
| Pneumatic Connection | M4 |
| Maximum Operating Pressure | 10bar |
| Cushioning Type | Rubber |
| Dimensions | 82mm x 46mm x 17mm |
| Weight | 160g |
| Maximum Operating Temperature | 80°C |
| Length | 82mm |
| Width | 17mm |
| Height | 46mm |
| Absolute Maximum Pressure | 10bar |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.