| Clamp Stroke | 20mm |
| Bore | 16mm |
| Maximum Operating Pressure | 10 MPa |
| Rotary Angle | 90° |
| Manufacturer Series | MK |
| Absolute Maximum Pressure | 10MPa |
| Cushioning Type | Rubber |
| Port Connection | M5 x 0.8 |
| Weight | 123g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.