| Threaded Inlet Connection | G 3/8 Male |
| Inlet Connection Type | Threaded |
| Material | Brass |
| Type | Silencer |
| Maximum Input Pressure | 12bar |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Threaded Inlet Connection Thread Gender | Male |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Threaded Inlet Connection Thread Size | 3/8in |
| Body Material | Brass |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.