| Threaded Inlet Connection | G 1/2 Male |
| Inlet Connection Type | Threaded |
| Material | PE |
| Tube Inlet Connection | ISO8573-1:2010 |
| Manufacturer Series | U |
| Type | Silencer |
| Noise Reduction | ISO8573-1:2010dB(A) |
| Maximum Input Pressure | 10bar |
| Minimum Operating Temperature | ISO8573-1:2010°C |
| Maximum Operating Temperature | ISO8573-1:2010°C |
| Standards Met | ISO8573-1:2010 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.