| Threaded Inlet Port | G 1/8 Male |
| Minimum Outlet Pressure | 8bar |
| Maximum Outlet Pressure | 1bar |
| Outlet Port Type | Tube |
| Manufacturer Series | 7300 |
| Inlet Port Type | Threaded |
| Tube Outlet Port | 6mm |
| Threaded Inlet Port Size | 1/8 in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.