| Number of Outlet Ports | 6 |
| Outlet Port | Push In 8 mm |
| Number of Inlet Ports | 2 |
| Inlet Port | Push In 12 mm |
| Manufacturer Series | KM |
| Material | PBT |
| Maximum Operating Pressure | 1 MPa |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Outlet Port - Tube Size | 8mm |
| Inlet Port - Tube Size | 12mm |
| Inlet Port - Connection Type | Push In |
| Outlet Port - Connection Type | Push In |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Connection Style | Tube-to-Tube |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.