| Type | Flow Controller |
| Inlet Port Type | Tube |
| Tube Inlet Port | 6mm |
| Outlet Port Type | Threaded |
| Minimum Outlet Pressure | -0.99bar |
| Maximum Outlet Pressure | 20bar |
| Threaded Outlet Thread Standard | BSP |
| Threaded Outlet Thread Size | 1/4 in |
| Body Material | Brass |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.