| Type | Flow Controller |
| Inlet Port Type | Threaded |
| Tube Outlet Port | Push In 6 mm |
| Outlet Port Type | Tube |
| Minimum Outlet Pressure | 1bar |
| Maximum Outlet Pressure | 10bar |
| Threaded Inlet Thread Gender | Male |
| Threaded Inlet Thread Standard | Metric |
| Threaded Inlet Thread Size | M5 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.