| Connector A | Push In 14 mm |
| Connector B | Push In 14 mm |
| Pneumatic Fitting Type | Push-in Fitting |
| Connection Style | Tube-to-Tube |
| Manufacturer Series | 57000 |
| Body Material | Nickel Plated Brass |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Maximum Operating Pressure | 20bar |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.