| Accessory Type | Blanking Plug |
| Threaded Connection | G 1/4 |
| Threaded Connection - Thread Size | 1/4in |
| Manufacturer Series | B |
| Material | Steel |
| Threaded Connection - Thread Standard | G |
| Outer Diameter | 18mm |
| Overall Length | 15mm |
| For Use With | VUVG Solenoid Valve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.