| Hose Length | 25m |
| Hose Inner Diameter | 16mm |
| Hose Outer Diameter | 23mm |
| Operating Pressure | 16bar |
| Mounting | Wall Mounted |
| Inlet Connection | 1/2 in G Male |
| Outlet Connection | 1/2 in G Male |
| Retraction Operation | Spring Return |
| Coupling Type | ISI 11 |
| Flow Rate | 1700L/min |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.