| Port Connection | G 3/8 |
| Maximum Outlet Pressure | 3MPa |
| Minimum Outlet Pressure | 0.01MPa |
| Maximum Input Pressure | 5MPa |
| Manufacturer Series | ITVX2000 |
| Port Connection Thread Size | 3/8in |
| Maximum Flow Rate | 3000L/min |
| Port Connection Thread Standard | G |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Overall Dimensions | 52 x 52 x 108mm |
| Overall Height | 108mm |
| Overall Length | 52mm |
| Overall Width | 52mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.