| Port Connection | G 1/8 |
| Maximum Outlet Pressure | 12bar |
| Minimum Outlet Pressure | 0bar |
| Maximum Input Pressure | 15bar |
| Manufacturer Series | T020-MINI |
| Pressure Gauge Port Size | G 1/8 |
| Port Connection Thread Size | 1/8in |
| Pressure Gauge Port Thread Size | 1/8in |
| Maximum Flow Rate | 600NL/min |
| Typical Flow Rate | 600NL/min |
| Port Connection Thread Standard | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.