| Port Connection | G 1/4 |
| Maximum Outlet Pressure | 8bar |
| Minimum Outlet Pressure | 0.7bar |
| Maximum Input Pressure | 20bar |
| Manufacturer Series | R24 |
| Pressure Gauge Port Size | G 1/4 |
| Port Connection Thread Standard | G |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Pressure Gauge Port Thread Standard | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.