| Maximum Outlet Pressure | 7bar |
| Minimum Outlet Pressure | 0.5bar |
| Maximum Input Pressure | 8bar |
| Manufacturer Series | MS |
| Maximum Flow Rate | 350 l/min |
| Typical Flow Rate | 350L/min |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Maximum Operating Temperature | 50°C |
| Model Number p | 8086640 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.