| Port Connection | G 1/4 |
| Maximum Outlet Pressure | 4bar |
| Minimum Outlet Pressure | 0.3bar |
| Maximum Input Pressure | 14bar |
| Manufacturer Series | MS |
| Maximum Flow Rate | 650L/min |
| Typical Flow Rate | 640L/min |
| Port Connection Thread Standard | G |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Model Number p | 529474 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.