| Port Connection | G 1/2 |
| Maximum Outlet Pressure | 12bar |
| Minimum Outlet Pressure | 0.5bar |
| Maximum Input Pressure | 20bar |
| Manufacturer Series | MS |
| Pressure Gauge Port Size | G 1/2 |
| Typical Flow Rate | 5500L/min |
| Port Connection Thread Standard | G |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Pressure Gauge Port Thread Standard | G |
| Model Number p | 530334 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.