| Port Connection | G 3/8 |
| Port Connection Thread Size | 3/8 in |
| Manufacturer Series | L72 |
| Typical Flow Rate | 24L/s |
| Drain Type | None |
| Port Connection Thread Standard | G |
| Maximum Operating Pressure | 10 bar |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.