| Type | Air Cooled |
| Maximum Flow Rate | 2000L/min |
| Manufacturer Series | HECR |
| Electrical Supply | 100 → 240V ac |
| Overall Dimensions | 457 x 344 x 176mm |
| Overall Height | 176mm |
| Inlet Port Thread Standard | Rc |
| Inlet Port - Thread Size | 1/4in |
| Overall Width | 344mm |
| Overall Length | 457mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.