| Type | Centrifugal Separator |
| Maximum Flow Rate | 40000L/min |
| Manufacturer Series | MS |
| Typical Flow Rate | 25000L/min |
| Outlet Port - Thread Size | 1/2in |
| Maximum Ambient Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Ambient Operating Temperature | +5°C |
| Maximum Operating Inlet Pressure | 12bar |
| Minimum Operating Inlet Pressure | 2bar |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.